Ogłoszenie 

Yo! Są jacyś chętni do kontynuowania forum?

Dajcie znać w temacie.

Być może już wkrótce ruszymy w nowej odsłonie. Przygotujcie się więc dobrze i śledźcie forum!

Poprzedni temat «» Następny temat
Reboot
Autor Wiadomość
Shionome Jiyuuto 
Administrator

Wysłany: 2016-08-19, 02:23   Reboot

Yo,

Z okazji zakończenia się mangi, posiadamy kompletne uniwersum na którym bazujemy. Trzeba by to uczcić, nie?

Zacznijmy jednak od konkretów. Jacyś chętni do kontynuowania forum? Tylko w takim przypadku mamy co rozważać powrót. Aktywność w temacie wskazana. Zobaczmy swoje wzajemne oczekiwania.

Pozdro,
Jiyuu

REKLAMA 

Wysłany: 2016-08-19, 09:17   

Leo 

Wysłany: 2016-08-19, 09:17   

Osobiście wyczekiwałem powrotu i nie mogę się doczekać, jednak mimo zakończenia się mangi nie chciałbym wprowadzenia rozbudowanej fabuły, którą praktykują inne fora o tej tematyce. Skupmy się przede szystkim na hollowach/arrancarach i shinigami. Darujmy sobie ludzi, quincy, fullbringerów itp. :)

Proponuję również możliwość rozpoczęcia rozgrywki jako np. max 4 oficer jak również zwykły arrancar. Według mnie gra Hollowami się szybko nudzi, więc zamiast gry nimi lepiej by było zaczynać od razu od rangi zwykłego arrancara.

Shionome Jiyuuto 
Administrator

Wysłany: 2016-08-20, 01:01   

Leo-san, cieszy mnie twoje nastawienie i zaangażowanie.
Jednakże pozwolę sobie na przyznanie się do poglądów, którymi pewnie, niestety Cię zasmucę.
Uznaję indywidualne podejście do graczy i tak też chcę w dalszym ciągu, konsekwentnie prowadzić forum. Nie mam zamiaru ograniczać kreatywności graczy. Uniwersum pokazuje, że różnorodność ras i ich hybryd jest duża. Nie widzę powodu, dla którego należałoby 'wyłączyć' jedną frakcję a inną pozostawić. Umówmy się, shinigami od początku byli jedyną grupą z wachlarzem atutów, który poszerzał się z upływem czasu i jako jedyni mają. Idąc za twoim rozumowaniem należałoby zostawić więc wyłącznie ich. Dostępność ras pozostawię bez zmian. W taki nienaturalny sposób nie przyczynię się do zubażania świata bleach'a. Jednakże nie mam także zamiaru pozwalać na prowadzenie trudnych, niegrywalnych postaci.

Poziom postaci to kwestia do ustalenia jednakże i tutaj pragnę ostudzić zapał. Dotychczas nie spotkałem z osobami radzącymi sobie nawet na poziomie 4. oficera z walką, która z tego co mi się wydaje jest istotą organizacji militarnej choć jest to jak najbardziej zgodne z mangą (tak Hisagi-san patrzę na Ciebie ;) *

Mam pewien ciekawy pomysł jak rozwiązać powyższe problemy w unikatowy sposób.
Zanim jednak przedstawie to rozwiązanie zapraszam to dyskusji chętnych do kontynuowania forum bo może - nie ma takowych ;P **.

Leo 

Wysłany: 2016-08-20, 07:30   

Tu nie chodzi o ograniczanie użytkowników, tylko o zwiększenie grywalności grup (shinigami, arrancar), jeżeli dana grupa jest mało aktywna to prędzej czy później zapał spada i możemy się spodziewać albo odejścia z gry, albo założenia drugiej postaci i pozostawienia tej drugiej nieaktywnej. Zawężając pole do właśnie tych dwóch "podstawowych" grup, shinigami i arrancar możemy zwiększyć grywalność, ponieważ ludzie będą mieli z kim grać, nie ograniczając się do gry z mistrzem gry (NPC).

Gra hollowami jest nudna, nie wspominając o ich procesie ewolucji. Nowy gracz jako arrancar będzie na początku dużo silniejszy od gracza zaczynającego od rangi shinigami, jednak shinigami rozwijają swoje umiejętności szybciej, a więc tutaj nasi bożkowie mogliby postawić na współpracę i wspólną walkę.

Chciałbym, żebyś się odezwał do mnie na pw lub gg, któe wysłałem ci w wiadomości, ponieważ chciałbym ci coś przedstawić. Zapewne się domyślasz o co chodzi, ale również nie możesz mieć o tym wiedzy, więc powinno cię to zainteresować i zdobyć, pewnego rodzaju ewentualną "inspirację". :) :)

Shionome Jiyuuto 
Administrator

Wysłany: 2016-08-20, 12:37   

Nie rozwodząc się zbytnio w temacie opisałem Ci to już w poprzedniej wiadomości. Mówiłem, że opierając się na twoim wywodzie należy zostawić jedynie grywalnych shinigami. Wyrównywanie obu frakcji znudziło mi już się. Nie lubię także tego schematu wg którego opieramy świat na kontrowaniu strażników arrancarami, którzy szczerze nie mają do tego potencjału, zawsze pozostając w cieniu shinigami.

Z doświadczenia wiem, że gracz, który oczekuje gry konkretną rasą po prostu nie będzie zainteresowany inną frakcją i tracimy gracza. Mechanizm jest prosty.

Spokojnie, odezwę się jak znajdę moment.

Saitou Rei 

Wysłany: 2016-08-20, 19:36   

Fajnie że jest szansa na powrót. Ja biorę wszystko co dacie i chcę grać dalej:)

Soul Queen 
Administrator
Prawa Ręka Króla Dusz

Wysłany: 2016-08-22, 15:04   

Reiu jak zawsze czeka na gotowe >.>

Dobra, przejdźmy do konkretów, bo na nich powinniśmy się skupić, prawda? Reaktywacja - jestem jak najbardziej za, trzeba jednak znaleźć trochę więcej chętnych do rozgrywki niż te trzy, cztery osoby, bo inaczej wysiłek będzie nieopłacalny. Na chwilę obecną ze swojej strony mogę zaoferować czas w dni, które akurat będę miała wolne od pracy, no i gotowość do działania i kreowania.

Pozostaję do dyspozycji na gg, a jeśli akurat mnie nie będzie to Jiyuu ma mój nr ;)

Pozdrawiam
Queen

Shionome Jiyuuto 
Administrator

Wysłany: 2016-08-23, 00:44   

Jak zwykle moja intuicja dobrze mi podpowiadała, że lada moment się zjawisz. Byłem tylko ciekaw kiedy.
Dobrze, że już jesteś Aymi-san. ^^

Pisałem już z naszym najnowszym użytkownikiem, Leo-san i sądzę, że warto opisać tutaj plan działań.
Zacznijmy od tego, że jest kilku mistrzów na początek. Dobrze, będzie z kim analizować fabułę wydarzeń, postaci i kierunek, w których chcemy rozwijać forum.

Wszystkie kwestie w tym mechaniczne będą jeszcze opracowywane ale na ten czas warto by wiedzieć jakie są oczekiwania graczy. Oczywiście wliczając nasze ; ). Poprzednio nie było graczy zainteresowanych bardziej wymagającym systemem, stąd dotychczas brak takowych rozwiązań. Opracowana przeze mnie mechanika pod shougo do wybielacza, która sądzę, że by się sprawdziła i służyła i graczom, i narratorom, wymaga korekty oraz waszej opinii. Liczę, że zawierzycie mojemu doświadczeniu ale pozostaje otwarty na konstruktywną krytykę i mogę szczegółowo wyjaśnić niezrozumiałe kwestie. Chciałbym uniknąć ewentualnych modyfikacji w trakcie rozgrywek - trudność późniejszej zmiany nie zachęca do stosowania półśrodków. Musimy więc być pewni i przekonani, co i jak robimy.

Trzeba by przejrzeć wszystkie tematy i pomyśleć nad nimi nieco bardziej, dogłębniej. Warto by przeanalizować ponownie rozmaite kwestie po zakończeniu utworu. Postaci powinny być lepiej zrobione, bardziej charakterystyczne oraz na co zwrócił uwagę Leo-san, który uwrażliwił mnie na ten temat, gdyż to właśnie w takich szczegółach ukazujemy nasz profesjonalizm.

Przed otwarciem forum zdałoby się wszystko opracować - postaci, system, fabułę i podział obowiązków. Dlatego jeszcze czekamy - na ludzi. Mam mocno ograniczoną ilość czasu. To powód, który nie pozwala mi brać wszystkiego na klatę. Prowadziłem już tak forum - ale to nie rozwiązanie na dłuższą metę. Trzeba to rozdzielić pomiędzy większą ilość narratorów i nie generować problematycznego schematu gdzie jest parę osób tworzących rozgrywkę i znaczna ilość podlegających graczy. Oczywiście jeśli zakładamy ( a zdaje się, że tak ) rozległą, ciekawą rozgrywkę. Idealnie i komfortowo byłoby mieć sytuację gdzie na jednego mistrza przypada parę osób. Optymalnie nie więcej czterech graczy (nawet... a może szczególnie, w przypadku wydarzeń) gdyż chciałbym by każdy mógł pomimo spokojnie prowadzić również własną postać. Ilość prowadzonych przygód oraz kont to oczywiście otwarta kwestia, indywidualna - zależna od możliwości narratora. Przy obecnych zasobach daje nam to w idealnym rozrachunku szesnastu użytkowników forum ; )
Mierzymy jednak wyżej...

Znacznie wyżej >;J

Odpowiedz do tematu