Ogłoszenie 


Yo! Są jacyś chętni do kontynuowania forum?


Dajcie znać w temacie.


Być może już wkrótce ruszymy w nowej odsłonie. Przygotujcie się więc dobrze i śledźcie forum!


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Soul Queen
2016-04-28, 14:07
Yumi Yamura
Autor Wiadomość
Yumi Yamura 
MG


Wiek: 23
Dołączyła: 07 Lis 2010
Posty: 12
Wysłany: 2015-12-27, 20:59   Yumi Yamura

Imię
Yumi
Nazwisko
Yamura
Pseudonim
Brak
Wiek
24/120

Wygląd
Yumi ma długie, sięgające aż do pasa włosy w kolorze ciemnego brązu, prawie że czarne. W większości są proste i opadają ciężką kurtyną na drobne ramiona, lecz część posiada naturalną tendencję do tworzenia delikatnych fal, na przykład pod wpływem wilgoci. Jest wysoką kobietą ale nie jakimś wielkoludem, mierzy bowiem metr siedemdziesiąt siedem centymetrów. Taki wzrost pozwala jej nieznacznie górować nad przedstawicielkami tej samej płci i patrzeć prosto w oczy niektórym mężczyznom. Twarz w kształcie trójkątna o łagodnych rysach świadczy o spokojnej naturze Yamury, wąskie usta obdarzone naturalnie jasnoróżowym odcieniem nie wymagają sztucznego podkreślenia. Za długimi, gęstymi rzęsami skrywają się jasnozielone oczy, zdradzające jej skłonną do refleksji naturę. Ich nietypowy kolor w żaden sposób nie ujmuje młodej kobiecie uroku. Po wyrazie twarzy i lekko zakrzywionych do wewnątrz brwiach od razu widać że ma się do czynienia z kimś, kogo wychowano by traktował życie niezwykle poważnie. Figurę ma nienaganną – krągłości tam, gdzie być powinny, pod jasną skórą zarysowane delikatnie mięśnie wyrobione przez lata treningów. Ciężko powiedzieć, by miała wielki wybór odnośnie kreacji które sobie dobiera, może jednak utrzymać bure szmaty i siebie zadbane i czyste. Jest w postawie młodej kobiety coś takiego co sprawia, że wydaje się być nie na miejscu pośród innych mieszkańców Rukongai i nie chodzi tylko o widoczne na jej obliczu poczucie zagubienia. Nieodłącznym elementem aparycji Yamury są blizny. Trzy szarpane na lewym przedramieniu pozostawione przez sporej wielkości pazury oraz rozległa pamiątka po poważnym poparzeniu na plecach, mniej więcej na wysokości łopatek.

Charakter
Yamura cierpi z powodu amnezji, dlatego też bardzo trudno powiedzieć jaka była kiedyś. Możliwe również, że jej obecne zachowanie jest kompletnie sprzeczne z dawniej wyznawanymi przez nią ideami. Z jednej strony trudno zielonookiej zrozumieć gdzie się znajduje i dlaczego właściwie niczego nie pamięta, słusznie czuje się zagubiona wśród innych dusz. Instynktownie stara się zwracać na siebie jak najmniej uwagi otoczenia, lecz w pewnych okolicznościach jej ciało reaguje wyuczonymi odruchami, których nie rozpoznaje - przykładowo słysząc muzykę mimowolnie porusza w rytm palcami i niektóre utwory, jeśli przerwane, potrafi 'dostukać' do końca. Czasem ma ochotę po prostu wstać i coś zrobić, ale gdy już to zrobi okazuje się że nie bardzo wie co. Niewiele wie o sobie i miejscu, w którym się znalazła, jednak widząc niesprawiedliwość czuje się w dziwny sposób zobligowana aby zareagować. Przy okazji takich małych, samozwańczych interwencji spostrzegła, że jest w stanie szybko analizować zachowanie przeciwnika i z dużą dozą prawdopodobieństwa określić jego następny ruch. Yumi jest także zaskakująco (dla niej samej) zwinna, potrafi delikatnie, praktycznie bezszelestnie poruszać się, lawirować w tłumie przechodniów i - przymuszona głodem - kraść. Oczekuje, że być może kiedyś znajdzie kogoś kto opowie jej kim jest i skąd pochodzi, na razie jednak próbuje ułożyć sobie spokojnie takie życie, w którym nikomu nie będzie przeszkadzać.

Historia
Rozległe błonia pomiędzy okręgami Rukongai. Jak okiem sięgnąć cisza, spokój, jedynie całe morze falującej pod delikatnymi podmuchami wiatru trawy. Do najbliższego budynku przynajmniej dwie godziny drogi. Sielską atmosferę niespodziewanie przerwało dudnienie, z początku ciche lecz narastające nieubłaganie, w swym złowieszczym brzmieniu zwiastujące pojawienie się anomalii. Wkrótce po tym kilka centymetrów nad ziemią rzeczywistość wypaczyła się, jak gigantyczny bąbel wody pod farbą i zupełnie tak samo pękła, ukazując nieprzeniknione, kłębiące się ciemności. Z nich, niczym z gęstych odmętów morza wyrzucona została ludzka postać i dopiero wówczas rozerwana rzeczywistość zaleczyła się, nie pozostawiając po wyrwie śladu. Kobieta odziana jedynie w strzępy czegoś, co kiedyś było ubraniem a obecnie podobnie jak reszta ciała i włosów kleiło się od krwi, postawiła kilka chwiejnych kroków na miękkiej od niedawnych dreszczów ziemi. Powiedzieć, że wyglądała jak obraz nędzy i rozpaczy byłoby ogromnym komplementem. Zielone oczy nieprzytomnie omiotły spojrzeniem okolice, nim ostatecznie ich właścicielka padła na twarz, wśród niewzruszonego jej pojawieniem się morza zieleni.
Obudziły ją ostre promienie słońca, tak jasne że od pierwszych chwil po otworzeniu oczu towarzyszył jej natarczywy ból głowy. Uniosła się i zdezorientowana rozejrzała po dość monotonnym krajobrazie okolicy.
*Gdzie jestem?* - Pytanie rozbrzmiało w głowie młodej kobiety i odpowiedź „pośrodku niczego” jaką chwilę potem sama sobie zaserwowała nie usatysfakcjonowała jej w ogóle. Właściwie dlaczego stała na polu, ledwie okryta strzępami materiału. Rozsądek radził poszukać… czegokolwiek. Jedzenia, ubrania, wody do picia i umycia się. Ludzi. W każdym razie na pewno nie mogła dalej stać i się domyślać, znajdzie wioskę to i pewnie ktoś odpowie na jej pytania. Prędzej lub później. Mimo że dopiero co odzyskała przytomność wciąż czuła się okropnie zmęczona i jakoś tak nieswojo, pewnie dlatego nie ruszyła dziarskim krokiem, z uśmiechem na ustach, odgarniając z drogi zamaszystymi ruchami rękoma wysoką trawę. Bardziej sunęła, niepewnym wzrokiem obserwując czy gdzieś nie czai się jakieś drapieżne zwierzę. Czuła strach, serce kołatało jej w piersi jak oszalałe, ale kiedy próbowała zrozumieć dlaczego – nie potrafiła.
Po kilkudziesięciu minutach krajobraz zmienił się, odnalazła wąską ścieżkę która ostatecznie zaprowadziła ją nad brzeg rzeki. Kilka minut po kamienistej plaży i dotarła do opuszczonej drewnianej szopy, w której znalazła trochę starych i ciut za dużych na nią ubrań. Tak czy siak dobry początek. Ukoiła pragnienie, zmyła towarzyszącą jej warstwę brudu i ze zdumieniem odkryła na jednym z ramion paskudną bliznę. Dopiero wówczas zaczęła się zastanawiać, tak porządnie, dlaczego nie pamięta skąd ją ma.
- Jak ja mam na imię..? – Wyszeptała odruchowo i zamarła na chwilę, zdając sobie sprawę że nie umie odpowiedzieć na tak proste pytanie. Każdy przecież jakoś się nazywa. Lecz wtedy jej usta poruszyły się w pewnego rodzaju odruchu, niezależnym od woli brunetki. – Yamura… Yumi… - mruknęła pod nosem, po czym powtórzyła jeszcze raz, tym razem głośniej. Dziwne, ale uspokoiło ją to bo gdzieś w głębi duszy czuła że to właśnie jej imię, nie miała więcej wątpliwości. Wciąż pozostawało wiele pytań bez odpowiedzi i z każdym kolejnym jakie przychodziło jej do głowy narastała panika. Zacisnęła pięści i wzięła kilka głębokich oddechów, zmuszając się by nie zajmować głowy w tym momencie destrukcyjnymi myślami. Musiała kontynuować podróż i liczyć na to, że znajdzie się osoba zdolna odpowiedzieć na przynajmniej część z nich. Przebrała się, odrzucając w kąt szopy podarte łachmany, które miała wcześniej na sobie i ruszyła w dalszą drogę. Jeszcze przed zmrokiem dotarła do jednego z okręgów Rukongai.

Ranga
Nie dotyczy
Dywizja
Nie dotyczy
Techniki rasowe
Nie dotyczy
Techniki dodatkowe
Nie dotyczy
Ekwipunek
Nie dotyczy
Zanpakutou/Łuk/Moc
Nie dotyczy
Dodatkowe informacje
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
Ostatnio zmieniony przez Yumi Yamura 2015-12-28, 23:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
  http://shougo.jun.pl/viewtopic.php?t=95" title="Karta postaci">
     
REKLAMA 

Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 123
Wysłany: 2015-12-27, 23:11   

Ostatnio zmieniony przez Shionome Jiyuuto 2015-12-28, 23:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
  http://shougo.jun.pl/viewtopic.php?t=95" title="Karta postaci">
     
Shionome Jiyuuto 
Administrator


Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 123
Wysłany: 2015-12-27, 23:11   

Karta przygotowana jest wystarczająco solidnie bym zaakceptował ją do gry. Szczególnie informacje dodatkowe dodają postaci nieco tła i charakteru, którego ogólnie mi brakuje. Lubię gdy historia potwierdza akapit o osobowości. Niestety w większości kart na próżno można szukać ów zależności. W tym przypadku chętnie zobaczyłbym wyjątek od tej reguły. Brakuje mi możliwości poznania bohaterki. Fragmenty przytaczają konkretne momenty stawiające ją raczej w zdawkowych wzmiankach z przeszłości. Chętnie jednak poczytałbym jak odnajduje się w sytuacji, w której pozostawiasz swą postać. Również narracja prowadzona dwojako, jednoznacznie plasuje wyżej trzecioosobową zawartą w głównej części historii niż "streszczeniową" formę przyjętą w opisie uzupełniającym.

Cytat:
Obraz nędzy i rozpaczy przy jej osobie, odzianej jedynie w strzępy czegoś, co kiedyś było ubraniem a obecnie, podobnie jak reszta ciała i włosów, kleiło się od krwi, brzmiało jak najbardziej wyszukany komplement.
Łączenie ostatniego podrzędnego zdania pozostawia jakiś zgrzyt. Tego typu konstrukcje pojawiają się w paru miejscach. Można by popracować nad tym. Błędów merytorycznych nie znalazłem w twojej pracy. Może jakaś "pooparzeniowa" rana znalazłaby się w twojej wizytówce ale nic więcej.


Daj znać czy chcesz rozwinąć postać na fabule czy też decydujesz się na poprawienie karty. Wybór pozostawiam Tobie.
 
     
Yumi Yamura 
MG


Wiek: 23
Dołączyła: 07 Lis 2010
Posty: 12
Wysłany: 2015-12-28, 00:20   Yumi Yamura

Yumi to w założeniu postać, która ma się rozwijać na fabule z racji tego że jak wspomniałam cierpi z powodu amnezji. Ciężko przewidzieć jak zachowałaby się w różnych sytuacjach, ponieważ teraz jest zupełnie inną osobą niż gdy zaginęła 50 lat temu. Celowo niewiele o niej wiadomo i najlepszym wyjściem według mnie będzie, gdy powoli będzie odsłaniać kolejne cechy swojej osobowości tak przed graczami jak i samą sobą. To, w jakim kierunku pójdzie będzie silnie związane z tym, jakie osoby spotka na swojej drodze i w jakich wydarzeniach przyjdzie jej wziąć udział.
Ostatnio zmieniony przez Shionome Jiyuuto 2015-12-28, 00:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
  http://shougo.jun.pl/viewtopic.php?t=95" title="Karta postaci">
     
Shionome Jiyuuto 
Administrator


Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 123
Wysłany: 2015-12-28, 00:40   

W takim przypadku po poprawieniu tych wspomnianych pomniejszych błędów, załóż temat w [ROZWOJU] i zaczynamy grę!
 
     
Soul Queen 
Administrator
Prawa Ręka Króla Dusz


Wiek: 27
Dołączyła: 05 Lip 2015
Posty: 94
Wysłany: 2015-12-28, 23:33   

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by
phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgrey created by spleen modified v0.3 by warna

| | Darmowe fora | Reklama


One Piece Adventure PBF/RPG

SnM: Naruto PBF

Bleach OtherWorldBlackButlerVampire KnightHogwartDreamRaashtram PBF

 photo srednibaner_zps11a36005.pngDark AgesFantasySekaiPBF

Regnum