Ogłoszenie 

Yo! Są jacyś chętni do kontynuowania forum?

Dajcie znać w temacie.

Być może już wkrótce ruszymy w nowej odsłonie. Przygotujcie się więc dobrze i śledźcie forum!

Poprzedni temat «» Następny temat
Narratorzy
Autor Wiadomość
Shionome Jiyuuto 
Administrator

Wysłany: 2015-12-14, 22:47   Narratorzy

Pomyślałem, że taki temat przydałby się na naszym forum.
Zakładając go przyświecała mi myśl lepszego poznania narratorów tworzących to form. Każdy ma preferencje. Nie inaczej ma się sprawa z prowadzaniem przygód! Wszyscy mistrzowie gry na naszym forum mają swój własny, indywidualny styl zarówno literacki jak i prowadzenia, oczekiwania względem graczy jak i forum.
Oto miejsce dla nas by przekazać to !

Tak więc może parę słów o mnie...
Jestem ostrym naratorem, dlatego nie podejmujcie nierozsądnych decyzji, które przysporzą wam mogą więcej szkody niż pożytku. Dobrze planujcie. Ryzykowne manewry oczywiście wiążą się z szansą jak i z niebezpieczeństwem, ale staram się być przy tym możliwie wyrozumiały dla graczy i bez sensu nie niszczyć ich wysiłków. Pomimo to, czasem może wam coś nie wyjść, nie powieść się. Im ciekawszy, urozmaicony i bardziej pomysłowy tekst, tym mocniejszy za waszą próbą argument, o skuteczności tych działań, a szanse powodzenia znacząco wzrastają. Należy przy tym jednak nie odchodzić zbytnio od tematu, bo romantyczni bohaterowie rozkoszujący się pięknem zachodzącego słońca podczas walki zwykle nie dożywają wieczora. Dlatego też dokładnie opisujcie, sprecyzujcie co chcecie zrobić, tak by uniknąć nieporozumień. Przewidujcie ewentualności i starajcie się być na nie przygotowani w waszych wiadomościach.
Nie bez znaczenia pozostaje otoczenie, w którym się znajdujecie. Inaczej walka wygląda na ziemi, na twardym podłożu, inaczej w powietrzu, szybując nad ziemią. W wewnętrznym świecie można spodziewać się wszystkiego i zdaje się, że ewidentnie działa on na korzyść używającego, lecz zgodnie z duchem wschodnich sztuk walk, być może i tą siłę można skierować w odwrotną stronę... W przypadku problemów z orientacją w przestrzeni możecie otrzymać pomoc w postaci mapki podglądowej.

Podsumowując powodzenie waszych akcji zależy od kilku czynników - pomysłu, zdolności literackich, poziomu energii duchowej oraz odrobiny szczęścia( tak, kolejność ma zaczenie...). W przypadku gdy uważacie, że robię coś niewłaściwie, czy macie jakieś uwagi - PW. Jestem otwarty na graczy ;J.

Uznaję możliwość kontrataków, w przypadku rozgrywki gracz przeciwko graczowi. Gdy na skutek błędu( zwykle rażącego), postać gracza pozostaje bezbronna w momencie, rozpoczęcia się tury obronnej drugiego gracza (gdy ma on przed sobą turę ataku, jego skuteczność po prostu znacząco wzrasta), czy ze względu na znaczne opóźnienie gracza jego przeciwnik zyskuje tą możliwość. W takim przypadku, w temacie opisuje zaistniałą sytuację i daje możliwość atakowania rywalowi.

Czas na odpis wyznaczam na maksymalnie 5 dni, po 3 dniach ponaglam. Wystarczająco by znaleźć chwilę na odpis.

Zachęcam pozostałych Mistrzów Gry do wypowiedzenia się w temacie.

Sam, wkrótce rozszerzę tą wypowiedź o inne aspekty.

REKLAMA 
Prawa Ręka Króla Dusz

Wysłany: 2015-12-15, 20:52   

Soul Queen 
Administrator
Prawa Ręka Króla Dusz

Wysłany: 2015-12-15, 20:52   

Cóż, wypadałoby też powiedzieć trochę o swoim podejściu do roli MG, prawda? xD A z tym bywa różnie czasami.

Staram się wymyślać ciekawe koncepty na misje, nikt przecież nie chciałby się zanudzić, prawda? Staram się też nakłaniać graczy do myślenia, rozważań na temat zawarty w danej misji. Niezależnie od poruszanej kwestii nic nigdy nie jest jednoznaczne. Zawsze może być coś, o czym gracz zapomni, nie zwróci uwagi - wtedy staram się nakierować go na odpowiednie wnioski i podkreślam, kiedy gracz zmierza w dobrym kierunku. Jeśli dobrze kombinuje, myśli podczas kolejnych ruchów, dobrze dla niego. Jeśli nie - cóż, wyjdzie w praniu xD
Narrację prowadzę w dwojaki sposób w zależności od tego, ilu graczy akurat jest w danym temacie. Misje pojedyncze zazwyczaj (choć nie zawsze) są w formie doosobowej (dla niezorientowanych: używam sformułowań typu "byłeś/zrobiłeś/etc."), przy większej ilości osób preferuję formę narracji trzecioosobowej, choć i tu zdarzają się wyjątki. Tak czy inaczej zawsze łatwo się zorientować, z której formy korzystam, bo staram się, by w jednym ciągu była ona stała, niezmienna.
Nie mam jakichś szczególnych wymagań odnośnie czasu odpisów, choć wiadomo, że każdy gracz chciałby się rozwijać, więc raczej nie będziemy rozwlekać rozgrywki w czasie. Zdarza się, że ktoś z jakiegoś powodu nie ma możliwości odpisać, sama też ostatnio mam urwanie głowy i stosunkowo mało czasu na forumowanie, jednakowoż ja nie gryzę, więc zawsze można napisać mi na GG czy gdziekolwiek i jakoś się dogadamy w kwestii odpisów. Chociaż myślę, że raz na tydzień jeden czy dwa odpisy to nie taka trudna sprawa, prawda?
W opisach starć zawsze staram się obiektywnie oceniać kolejne posunięcia graczy, zwracam uwagę na taktykę i sposób jej zastosowania. Wiadomo, że walka może mieć różnoraki przebieg w zależności od powodzenia kolejnych kroków gracza, a dobrze ogarnięty fajter zawsze znajdzie odpowiedź na standardowe "co jeśli...?", prawda?

Nie wiem, co bym tu jeszcze mogła dodać... Gra jest dla ludzi, mamy czerpać z niej przyjemność i nie ma co się zrażać, jeśli czasem coś pójdzie nie po naszej myśli. W grze jak w życiu, nigdy nic w 100% nie wychodzi tak, jak planujemy xD Zatem bawmy się i kreujmy świat przedstawiony, by zabawa była jeszcze lepsza! o/

Odpowiedz do tematu